Починає діяти новий список послуг первинної медичної допомоги, відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19.03.2018 р. №504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги». Даний список послуг є обов’язковим для виконання всіма закладами первинної медичної допомоги, незалежно від моделі фінансування.

Сімейні лікарі, терапевти та педіатри спостерігатимуть за станом здоров’я, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння. За необхідністю ваш лікар дасть направлення до вузького спеціаліста або проконсультується з ним для лікування.

Безоплатні аналізи та дослідження. Сюди входить загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, електрокардіограма, швидкий текст на вагітність, швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

Лікар веде вагітність, якщо вона проходить без ускладнень. Інакше може дати направлення до акушера-гінеколога

Огляди дітей до 3-х років. Після народження дитини педіатр або сімейний лікар має проводити планові огляди, навіть коли дитина здорова: 10 оглядів лікаря і 6 оглядів медсестри у перший рік, 2 огляди в два роки і 1 огляд у три роки.

Крім того, серед обов’язків вашого лікаря – вакцинація, профілактичні огляди, візити додому (за рішенням лікаря), рецепти на ліки та медичні довідки.

Спостереження та оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому.

Ваш лікар видаватиме довідки, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.